1983 yılında İstanbul Kadıköy’de kurulan Belta Tekstil, 2002 yılından beri otel, restoran, sosyal tesis gibi konaklama ve yiyecek-içecek hizmeti veren işletmelere yönelik tekstil üretimleri yapmaktadır.

Başlıca faaliyet alanlarımızı otel tekstili ve restoran tekstili olarak ikiye ayırabiliriz. Düşünülenin aksine satışlarımızın büyük çoğunluğunu aile işletmeleri oluşturmaktadır. Büyük otel gruplarına da zaman içinde çeşitli satışlar yapan firmamız genellikle fiyat rekabetinin yoğun olarak yaşandığı, bu nedenle düşük kaliteli ürünlerin satıldığı büyük rekabetçi pazarlardan uzak durmaktadır.

Belta Tekstil, her kapasitede ihtiyacınıza cevap verebilecek, buna göre hızlı biçimde ölçeklenebilir yapıda olup, satış hizmet alanımız tüm Türkiye’yi kapsamaktadır.

İhracatçı kaydına sahip olan firmamız Avrupa, Ortadoğu, Asya pazarlarına satış yapmakta. Avustralya gibi uzak bölgelere dahi ürün göndermektedir.

Kurulduğumuz günden beri harcıalem ürün satmaktan uzak durduk. Kendimizi hiçbir zaman daha çok satmak için piyasadaki fiyat yarışının içine sokmadık. Bu nedenle çeşitlerimizin tamamı yalnızca bizim firmamızda görebileceğiniz ürünlerdir.

Kişilere ve ev tekstiline yönelik satış yapmadığımız, satışlarımızın tamamı kurumlara/işletmelere yönelik olduğu için ürün çeşitlerimizin tamamı endüstriyel kullanıma, sık yıkamaya ve olumsuz koşullara dayanıklı ürünlerdir.

  • Kendi bünyemizde konfeksiyon üretimi yapıyoruz. Fason iş vermiyoruz. Bu nedenle kaliteli kesim ve dikiş yapabiliyoruz. Ayrıca standart dışı her tür ölçüye çözüm üretebiliyoruz.
  • Asla ithal kumaş kullanmıyoruz. Kumaşlarımızın ipliği, dokunması ve boyanması ile biz ilgileniyoruz. Çeşitlerimizi görünce farkımızı anlayacaksınız.
  • Tekstil firmaları ve aracı firmalara ürün satışı yapmıyoruz.
  • 33 yıllık esnafız. Satışlarımızın büyük çoğunluğunu aile işletmeleri oluşturuyor. Bizimle rahat biçimde iletişim kurabilir, bize güvenebilirsiniz.