Pikeler konaklama hizmeti veren otel, butik otel, sosyal tesis gibi her türlü işletmenin özellikle yaz aylarında odalarda hazır halde bulundurmaları gereken tekstillerin başında gelir. Doğrudan ciltle temas edeceği için, işletmenizin temizliğe ve hijyene verdiği önemi göstermesi açısından pikelerin beyaz renkli ve vücutta oluşan teri emmesi için ise %100 pamuklu olması tercih edilir.

Otel pikeleri değişik kalitelerde satılmaktadır. Uygun fiyatlı modeller ve yatak örtüsü yerine de kullanabileceğiniz daha şık ve yumuşak dokulu modeller olarak iki ana çeşit olarak satışı yapılmaktadır.

Endüstriyel kullanıma uygun amaçlı üretilmiş pike, kaliteli pamuk ipliği ile dokunmuş ve birinci sınıf boyahane işlemlerinden geçmiş olmalıdır. İplik, dokuma ve boyahane çalışmalarımız yıllardır aynı tedarikçilerle yürümektedir. Bu nedenle yıllardır kalitemizi korur, daha da geliştiririz.

Pamuklu Otel Pikeleri

Pikelerin otel müşterilerinin en hassas olduğu tekstillerin başında geldiğini unutmayın. Kullandıkça ayakkabı boyası, güneş yağı, yemek artığı gibi akla gelmeyecek leke çeşitlerini göreceğiniz bu ürünleri satın alırken yalnızca beyaz renkte olmasına önem verin.

Renkli pikelerden leke çıkarmak beyazlara kıyasla daha zordur. Ayrıca beyaz renk, temizlik ve hijyen göstergesi olduğu için sizin de bu rengi tercih etmenizi önemle hatırlatırız.

Dikkat edeceğiniz bir başka konu ise, bizden aldığınız tekstilleri size vereceğimiz yıkama talimatlarına uyarak yıkamanızdır. Böylece pikeler yumuşaklıklarını koruyacak, renkleri her zaman canlı kalacaktır.