Masa örtüsü masayı örtmek amacıyla kullanılan bezdir. Süs maksatlı kullanılmasının yanısıra, ahşap masalarda çizik ve leke oluşmasına karşı da koruma sağlar. Restoran gibi işletmelerde hem dekoratif hem de hijyen amaçlı kullanılmaktadır.

Dekoratif amaçlı örtüler birçok değişik malzemeden imal edilebilmektedir. Sentetik, yarı sentetik, %100 pamuklu iplerden imal edilebildiği gibi, bambu, kağıt, pvc gibi malzemelerden de üretilmektedir.

İşletmelerinizde kullanmak amacıyla masa örtüsü satın alırken, yoğun yıkamaya elverişli, renk ve desenleri göz yormayacak örtüleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Elde kalmış, Uzakdoğu’dan ithal, ev kullanımı için üretilmiş örtüler belki başlangıç maliyetinizi düşürecek, ancak şık durmadığı gibi, birkaç yıkamadan sonra deforme olacaktır. İşletmeniz için örtü değerlendirirken, her zaman kaliteyi ön planda tutmanız gerektiğini hatırlatırız. Kaliteli örtü, kaliteli müşteri demektir.

Masa örtüsü

Masa örtüsü satın almakta kararsız mısınız?

Bazen görmek duymaktan daha inandırıcıdır. Mouse ile aşağıdaki fotoğrafın üzerinde ile gezerek yukarıdaki sorunun cevabını kendiniz de bulabilirsiniz.
masa örtüsüz restoranmasa örtülü restoran

Restoran tipi örtüleri ev tipi masa örtülerinden ayıran farklar nelerdir?

 • Devamlılık: Restoran masa örtüleri devamlılık ister. Zamanla kapasitenizi arttırabilir, şube sayınıza ilaveler yapabilirsiniz. Restoran için ürettiğimiz örtülerin her zaman, her renk ve kalitede devamı bulunmaktadır. Ev için üretilmiş örtülerde ilerleyen zamanlarda devamını, hatta satın aldığınız firmayı bile bulamayabilirsiniz.
 • Kalite: Ev tipi örtüler dekoratif amaçlı imal edilirken, işletmeleriniz için ürettiğimiz kumaşlar iplik, boya, ve konfeksiyon kaliteleri yoğun yıkama koşulları hesaba katılarak üretilir.
 • Renk ve desen: İşletmelerde herkesin göz zevkine hitap eden örtüler tercih etmek doğrudur. Keskin renkler ve ağır desenlerden kaçınmak gereklidir.
 • Ölçü: Ev tipi örtülerde önünüze konan ölçüyü kullanırsınız. Örtüler gereğinden az veya çok sarkar. Restoranlarda masa ölçülerinizi alır, size özel üretim yaparız. Ürünleri her masada eşit olacak şekilde sarkıtırız. Böylece mekanınızda bütünlük oluşur.

Kumaşlar leke tutar mı? Güneşte kalınca renkleri solar mı?

Masa örtülerimiz birinci sınıf iplik ve boya işlemlerinden geçmektedir. Tüm ürünlerimiz yıllardır işletmeler tarafından kullanılmakta ve işletmelerden aldığımız geri bildirimlerle çalıştığımız boyahane ile ortaklaşa geliştirilmektedir.

Vereceğimiz yıkama reçetelerine bağlı kalındığı sürece leke tutmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Örtülerini kendi bünyelerinde yıkayan işletmelerden bu yönde hiç şikayet almadık. Ancak yıkama firmalarında yıkanan örtülerden nadir de olsa leke çıkmadığına dair duyumlar alıyoruz. Bunun başlıca sebepleri, yıkama firmalarının maliyeti düşürmek amacıyla kalitesiz deterjan kullanmaları ve makineleri kapasitelerinin üzerinde “tepeleme” doldurmaları olarak sıralanabilir.

Yerinde incelediğimiz kimi durumlarda örtülere su dahi değmediğine , makinadan kuru çıktığına şahit olduk. Özetle; leke, örtüleri çok fazla bekletmeden ve reçeteye bağlı kalarak yıkayarak kolaylıkla kontrol edilebilen bir durumdur.

Bizden satın aldığınız tekstil ürünlerinin renklerini ve kondisyonlarını korumak için yalnızca akşam güneşinde serilmelerini önemle tavsiye ediyoruz. Doğrudan güneşe maruz bırakılan örtüler kısa süre içinde parlak renklerini kaybedecek, matlaşacaklardır.

Masa örtüsü ve kapak modelleri

Runner modelleri

Çizgili runner modelleri

Çizgili kapak modelleri

Diğer çeşitlerden örnekler

Masa örtülerinin fiyatlarını restoranınızın masa sayısı, satın alacağınız yedek miktarı, kumaşın cinsi ve masa ölçüleriniz belirlemektedir. Lütfen bizimle irtibat kurmadan önce masa adetlerinizi, sarkma payları hariç masaların en boy ve yüksekliklerini, müşteri yoğunluğunuza göre belirleyeceğiniz yedek sayıları planlayınız.

Bize vereceğiniz adet, ölçü ve kumaş cinsine göre restoranınıza özel fiyatlar oluşturacağız.

Kumaşlarımız zerafet, performans, kalite, dayanıklılık ve değer açısından yüksek niteliklere sahiptir. Pamuk polyester serilerimiz mekanlarınıza sofistike bir görünüm katar, şıklığını tamamlar.

Pamuk polyester masa örtüsü kumaşlarımız lekeyi itici özellikte olup, düşük sıcaklıklarda yıkamaya elverişlidir. Ürünlerimizi talimatlara uygun biçimde yıkamanız, kurutmanız ve ütülemeniz halinde ilk günkü görünümünü muhafaza edecektir.

Desenli Masa Örtüleri

Yurtiçi veya yurtdışından temin edilen iplikler, hazırlama departmanımızda üretilecek kumaşın özelliğine göre büküm, haşıl veya punta yapılır ve bundan sonra çözgü makinesinden geçirilerek dokumaya hazır hale getirilir.

Dokunan kumaşlar, kalite kontrolünden geçirilerek boyanması veya emprime olması için boyahaneye sevk edilir. Boyası veya emprimesi yapılan kumaşların, son kalite kontrolleri yapılarak sevkiyat aşamasına gelir.

Linen grubundan farklı olarak, örtülerde pamuk polyester karışımı kumaşlar tercih edilmektedir. Bu tip kumaşların özelliği; uzun ömürlü oluşları, leke tutmamaları ve ütü uygulamalarının kolay oluşu gibi sıralanabilir.

Linen ve Restaurant bölümündeki ürünler firmamız tarafından üretilerek, Türkiye ve dünyadaki müşterilerimize sunulmaktadır.

Ürünlerimizi 7 yıldır ilk günkü kadar temiz kullanan işletmeler mevcuttur. Eğer siz de tekstillerinizi uzun süreli kullanmak, müşterilerinizi tertemiz yıkanmış, jilet gibi ütülenmiş örtüler sererek karşılamak istiyorsanız, yıkama işini ciddiye almalı ve eğer mümkünse yıkama işini kendi bünyenizde çözmenin yollarını aramalısınız. Kendi bünyenizde yıkama tekstillerinizin ömrünü uzatacak, düzgün yıkanıp ütülenen tekstiller mekanınızda fark yaratacaktır.

Masa örtüsü nasıl yıkanır başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 • Jakarlı kumaşlar otomatik makinede üretilmiştir.
 • Bordürlü ve Krep kumaşlar otomatik makinede üretilmiştir.
 • İpliği boyalı iplikten dokunmuştur.
 • Kumaşlar Merserize işlemi yapılmış, parlaklığı arttırılmıştır.
 • Sanfor işlemi tüm kumaşlarımızda mevcuttur.
 • Sanfor sonrası çekme %2 – %3 civarındadır.
 • Kullanım talimatına uyulduğu taktirde ürün ekonomik ömrünü tamamlayıncaya kadar sararmaz.
 • Kenar dikişlerinde yıkamadan sonra çekme ve büzüşmeleri önleyecek şekilde cm.de 4 vuruş aralığı vardır.
 • Dikişlerde, köşelerdeki fazlalıklar alınarak silindir ütü esnasındaki deformasyon ve parlamalar önlenmiştir.
 • Yeterli miktardaki siparişlerde nakış ile logo dokunabilir.