Yatak koruyucu alez sadece yatağınızın maddi ömrünü uzatmakla kalmaz, iyi bir uyku deneyiminin tamamlarlar. Bakteri, küf ve mantar oluşumuna karşı koruyucu kalkan görevi görürler. Kötü kokuları engelleyen yatak koruyucular yatakların olmazsa olmazlarıdır.

Her tekstil ürününde olduğu gibi, alez seçimi yaparken de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan en önemlileri alezin PVC kaplama olmaması, kapitone tip olmaması şeklinde sıralanabilir.

PVC kaplı yatak koruyucuları sağlıksızdır. PVC özellikle sıcak ortamlarda koku yapan bir maddedir. Yaz aylarında otel odalarındaki plastik kokusunun başlıca sorumlusu PVC kaplı alezlerdir.

Kapitone alezler ise aslında maliyet düşürmek için yorgan artıklarından hazırlanmış, ne işe yaradığı belli olmayan malzemelerdir. Koku, sıvı ve bunlara bağlı oluşan mantar, küf, bakteri gibi istenmeyen unsurları içlerinde barındırdıkları gibi, aynı zamanda yatağa da geçirirler.

Belta Tekstil olarak yaklaşık 12 yıldır yalnızca pamuklu havlu kumaş üzerine Almanya’dan ithal, sıvı geçirmez ve nefes alabilir poliüretan (PU) membranla kaplı alezlerin üretimini yapıyoruz. Satışını yaptığımız otel çarşafı ve otel nevresim takımları yanında mutlaka alez kullanımını öneriyoruz.

İstenen yatak ölçüsüne uygun kesimini yaptığımız yatak koruyucu alezlerin kenarlarını %100 pamuklu biye ile dikiyor, dört yanından lastik ile yatağa monte edilecek biçimde satışa sunuyoruz.

Yatak Koruyucu Alez Genel Özellikler

  • Üst yüzey %100 / %80 Pamuk Flanel Kumaş.
  • Alt yüzey PU bazlı membran.
  • Yatak koruyucularımızın 4 kenarı elastik bantlıdır.
  • Plastik kaplayıcılar (PVC) gibi terletmez. PVC esaslı kanserojen madde içermez.
  • Beklenmeyen durumlar için uygundur. (Yoğun adet ve loğusa kanamaları)
  • Yatağı sıvı lekelere (Kan, idrar, ter, vs.) karşı korur. Yatağınızın temizliği ve hijyeni için idealdir. Yatak Koruyucu yatağın ömrünü uzatır.
  • Otellerde, Hastanelerin tüm birimlerinde; ameliyathane, yoğun bakım, kadın doğum, çocuk ve tüm cerrahi ünitelerde kullanılır.
  • Astım, Egzama, ve Alerjik hastalıklara neden olan mite ve bakteri oluşumunu engeller.
  • Kullanımı kolaydır. Alerji yapmaz. Ütü gerektirmez. Kaymaz. Çarşafın buruşmasını önler.
  • Su geçirmez alezlerimiz 90 derecede 120 yıkama garantilidir.

Alez Kumaşı Teknik Özellikler

Cins: Open End yuvarlak örgü %100 – %80 Cotton %20 Polyester Havlu Kumaş

Gramaj: 125 gr/m2

Renk: Optik Beyaz

Hav yüksekliği: 1,7 mm.

Alez Membranı Teknik Özellikler

Cins: Polyurethane

Gramaj: 22 gr/m2 (20 micronmetre kalınlık)

Renk: Optik Beyaz

MVTR (Moisture Vapor Transmission Rate): 1500 gr/m2/1gün

Yapıştırıcı: Reaktif Polyurethane Hot melt (Yüksek Yıkama dirençli)

Otel Tekstili fiyat listesi için tıklayın.