Blackout perde çeşitlerimiz gerçek dokumadır. Piyasada satılan üstü pvc ile kaplanmış, koku ve çatlama yapan karartma perdelerinin aksine birinci kalite polyester iplik ile dokunmuş, iki yüzeyi parlak renkli, orta katmanı ise ışığı sızdırmayan siyah dokuma katmanlı olarak üretilmiştir.

Yeterli miktarda sipariş alındığı taktirde istenilen her renge boyanabilen blackout perdeler, yatak örtüleri ile takım yapıldığında odaların şıklığını tamamlayan bir görünüme sahiptirler.

Karartma perdeleri ışık sızdırmazlığın yanı sıra, odaya ses girmesini azaltarak daha sessiz bir ortama ve ayrıca soğuk/sıcak girmesini engelleyerek daha iyi bir ısı yalıtımına katkıda bulunurlar.

Blackout Perde kullanmanın avantajları nelerdir?

  • Işık sızdırmazlar, özellikle erken uyanmak istemeyenler için konforlu bir uyku deneyimi sunarlar.
  • Dışarıdan gelen gürültüyü azaltmalarının yanı sıra, soğuk veya sıcağı kesmede de yardımcı olurlar. Böylece ısı kaybını azaltmış olursunuz.
  • PVC ile kaplanmamış, gerçek dokuma blackout perdeler toz toplamazlar. Kolaylıkla yıkayabilir, nemliyken asmanız halinde ütü gerektirmezler.

Karartma Perdesi seçerken dikkat edilecekler nelerdir?

  • Gerçek dokuma karartma perdeleri koku ve çatlama yapmazlar. Bu nedenle satın alacağınız karartma perdesi üç katmandan oluşmalı, iki yüzey parlak, orta katman ise siyah; ışığı sızdırmayan özellikte olmalıdır.
  • Karartma perdeleri pileli dikildiğinde şık durmamaktadır. Ayrıca fazla kumaş sarfiyatı olacağı için maliyetleri artacaktır. Bunun yerine, daha dökümlü durması için örneğin pencere genişliği 3 metre ise 3,5 veya 4 metre bitmiş perde tercih edilmelidir.
  • Karartma perdeleri colormatic özellikli deterjanla, yumuşatıcı kullanılmadan düşük ısıda yıkanmalı. Tamamen kurumasını beklemeden nemli bir şekilde asılmalıdır.