Pamuk polyester masa örtüsü çözgü ipliği polyester, atkı ipliği pamuk ile dokunarak elde edilir. Yüzde yüz pamuklu masa örtülerine kıyasla daha uzun ömürlü olur ve renkleri daha canlı gösterirler. Tam sentetik örtülerin aksine, kumaşın masa ile temas eden alt yüzey dokusunda pamuk ipliği bulunduğu için masalardan kaymazlar. Özetlemek gerekirse; pamuğun şıklığı ile polyesterin dayanıklılığının birleştiği kumaşlardır. Dikkat etmeniz gereken, düşük kalite ithal kumaşlardan sakınmak, yerli iplikle dokunmuş, boyahanelerde işlem görmüş kumaşlar tercih etmektir.

Pamuk polyester örtüler toplam masa örtüsü satışlarımızın %90’lık kısmını oluşturmaktadır. Şık görünümlü, dayanıklı ve yıkama uygulamalarındaki hatalara karşı daha toleranslı olmalarından ötürü otel, restoran gibi işletmelerce her geçen gün daha da tercih edilir olmuşlardır.

Pamuk Polyester masa örtüsü ve runner çeşitlerimizden örnekler

Çeşitlerimiz yeterli miktarda sipariş alındığı taktirde istenilen her renge boyanabilmektedir. Yukarıda yer alan fotoğraflar en çok satışını yaptığımız renkler arasından seçilmiştir. Masa örtüsü sayfamızda diğer renk ve modeller yer almaktadır.

Pamuk masa örtüsü çeşitlerimizle ilgileniyorsanız ilgili sayfada renk ve modellere yer verilmiştir.

Örtülerinizin sık yıkamaya elverişli, daha kolay ütülenebilir ve canlı renklere sahip olmasını istiyorsanız tercihinizi pamuk polyester kumaşlardan yana kullanmalısınız. Eski alışkanlıklarınızdan vazgeçemiyor, müşterilerinize yüzde yüz pamuk örtülerde servis açmak istiyorsanız pamuk kumaşlar tercih etmelisiniz.

Pamuk kumaşlar yıkama maliyetini arttırırlar. Bunun başlıca sebebi pamuğun su tutma özelliği yüksek olan doğal bir lif olmasından kaynaklanır. Müşterilerimizle iletişimimiz satış sonrası da devam ettiği için, karışımlı kumaşlardan daha iyi randıman aldıklarını söyleyebiliriz.

Firmamızı aramanız halinde sizlere bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilir, daha doğru seçim yapmanızı sağlayabiliriz. Ciddi, bu işi için bütçe ayırmış işletmeleri kumaş çeşitlerimizle ziyaret ediyor, örtülerimizi kendi mekanlarında masalarında sergiliyor; böylece daha rahat alışveriş yapmanıza imkan tanıyoruz.