Çarşaflar müşterilerinizin oteliniz ya da konaklama tesisiniz hakkındaki düşüncelerini doğrudan etkileyen nesnelerin başında gelir. Karbeyaz renkli, mis kokulu otel çarşafı misafirlerinizin dikkatini hemen çekecek, müşteri memnuniyeti ve hijyene verdiğiniz önemi gösterecektir.

Rengi solmuş, rengi beyazdan griye dönmüş ve kötü kokulu çarşaflar ise ne kadar iyi hizmet verirseniz verin, en gözde semtte mekanınızı işletseniz dahi müşterilerinizin oteliniz hakkında olumsuz düşüncelere kapılmasına sebep olacaktır. Üstelik sosyal medya gibi araçlar sayesinde bu kötü fikirler başkalarını da etkileyecektir.

Belta Tekstil bu nedenle çarşaflık kumaş seçiminde yalnızca yerli kumaş tercih etmektedir. Yurtdışından, özellikle Çin, Pakistan ve Türkmenistan gibi ülkelerden ithal edilen düşük kalite iplikle dokunmuş ve kalitesiz boya işlemi görmüş kumaşlarla asla çalışmıyoruz.

Ucuz ithal kumaşlar başlangıçta belki size düşük fiyatlarından ötürü cazip gelecek, ancak birkaç kullanımdan sonra beyaz renklerini kayberek renkleri griye dönmeye başlayacaktır. Kısa yıkama ömrüne sahip ithal kumaşlarda kısa sürede yırtılmalar başlayacağından uzun vadede aynı ürüne tekrar satın almanız gerektiği için zarar edeceksiniz.

İpliği özenle ve aynı tedarikçiden seçilmiş, modern makinalarda dokunan ve yıllardır değişmeyen kalite ile aynı boyahane tarafından boyanan otel çarşaflarımız yıkama talimatlarına uyulduğu taktirde yıllarca renk ve kondisyonlarında kayıp olmadan kullanacağınız ürünlerdir.

Otel Tekstili Fiyat Listesi için tıklayın.

Otel Çarşafı satın alırken dikkat edilecekler

Otel, Sosyal Tesis gibi kurumlara alınan tekstiller yüksek adetli olduğu için yekün tutmaktadır. Bu nedenle çarşaf ve otel nevresim takımları sipariş aşamasında oluşabilecek hataları engellemek için dikkat etmeniz gereken basit birkaç hususu sizlerle paylaşmak istedik.

  • Otelinizdeki mevcut yatak sayısını ek yatakları da katarak belirleyin.
  • Yatakların en, boy ve yükseklik bilgilerini not edin. Bizimle paylaşın.
  • Bazada çarşafların içe kıvrılmasını engelleyen objeler var mı elle kontrol edin.
  • Yıkama departmanı ile görüşerek mevcut adetlerinizi gözden geçirin, oluşabilecek yoğunluğa göre sayı belirleyin.